Välkommen gäst ( Logga in | Registrera )

 

> ska det var en liten vÃ¥rträff, kanske....?
Frank HBV61
inlägg 18 Dec 2004, 14:22
Inlägg #1


Gold Member
*****

Grupp: HBV Medlem
Inlägg: 305
Registrerad: 21-November 04
Från: PÃ¥ryd (Kalmar)
Medlemsnummer: 4



Hej på Er!
Upplev våren - kom till Skåne! Jo, det skulle kunna vara trevligt att få besök av HBV'are här i södra Sverige.
Jag har troligen hittat ett ställe då det finns både gott om uppställningsplatser för bussar (grusad, gräsbevuxen yta, rymmer kanske 15-20 bussar) och många olika aktiviteter att njuta av. God mat o dryck också, givetvis! food-smiley-004.gif toast.gif drink.gif party_2.gif
Våren börjar ju ganska tidigt här nere (jämfört med andra delar av Sverige), så varför inte komma hit o inleda säsongen.
Kan ni tänka er att delta, så lämna gärna en preliminär intressanmälan, utan förpliktelser förstås, så att jag så småningom kan ta kontakt med dom angående detaljer såsom priser osv.
Vad sägs om en helg (fre/lör/sön) i April? Eller hellre lite längre ut på våren, i Maj månad?
Kanske man kan skicka ut några mail till de tyska bussvänner oxå, bjuder de hit, inte så långt att köra ifrån Tyskland som upp till Höljes?? haee.gif

Kom gärna med förslag: Jag ser fram emot att kunna träffa så många medlemmar som möjligt!! thumbs.gif

God Jul på er alla! treeblink.gif
Mvh
Frank HBV61



--------------------
"Reservsmålänningen" Frank HBV 61
med ' Bullerjaan ' Volvo B57
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topic
Svar
Frank HBV61
inlägg 18 Jan 2005, 15:15
Inlägg #2


Gold Member
*****

Grupp: HBV Medlem
Inlägg: 305
Registrerad: 21-November 04
Från: PÃ¥ryd (Kalmar)
Medlemsnummer: 4



Hejsan!
Trevligt att höra att det finns intresse för en sådan träff, så kan jag väl lägga ner lite mer tid på planeringen. smile.gif
Det gäller ju att hitta en helg som inte redan är 'upptagen', och jag siktar preliminärt på veckorna 14, 15, 16. Kan det vara diskutabel? Då har iaf våren kommit hit (hoppas jag huh.gif ).
Jag återkommer senare om detta i en ny tråd.
Hat det så bra så länge!!

Mvh
Frank


--------------------
"Reservsmålänningen" Frank HBV 61
med ' Bullerjaan ' Volvo B57
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inlägg i det här ämnet


Reply to this topicStart new topic
1 användare läser det här ämnet (1 gäster och 0 anonyma användare)
0 medlemmar:

 



Lo-Fi version Tid: 29th July 2025 - 18:36
Designed from: InfinityStyles.com